پاورپوینت

بسیاری از افراد معتقدند که یک تصویر مناسب می تواند از چندین صفحه متن گویا تر باشد. این اصل بویژه در آموزش از اهمیت خاصی برخوردار است چرا که آموزش باید قابلیت انتقال سریع و مستقیم را داشته باشد. بر همین مبنا امروزه استفاده از فایل های آموزشی بصری و بخصوص پاورپوینت بسیار رایج گشته است. فایل های پاورپوینت اگرچه می توانند یکی از بهترین ابزارهای انتقال داده در کلاس باشند اما اغلب به واسطه عدم آشنایی مدرسان با اصول صحیح طراحی فایل های پاورپوینت، کارآیی خود را از دست داده و صرفا به عنوان یک تخته سیاه استفاده می شوند که متون را به شکلی بزرگ نشان می دهند.

در صورت سازمان دهی، تعیین سناریو و رعایت اصول زیباشناختی و گرافیکی، اسلایدهای پاورپوینت میتوانند به بهترین شکل ممکن و صرفا با فشردن یک دکمه ویا چند کلیک ساده اطلاعات را به دانشجویان منتقل نمایند. قابلیت های فراوان نرم افزار پاورپوینت مانند محیط پویا، قابلیت تغییر رنگ، افزودن عکس، فیلم، نمودار، تصاویر متحرک، چارت و غیره همه باعث می شود که امکان ابتکار عمل مدرس را افزایش دهد.

زیبایی و نظم اسلایدهای آموزشی باعث افزایش کارآیی آن در تدریس می شود و به دانشجو این پیام را انتقال می دهد که اطلاعات در حال نمایش ارزشمند هستند. بنا بر تجربه استفاده نادرست از اسلایدهای آموزشی صرفا باعث سردرگمی و عدم تمرکز و گاه گمراهی دانشجو می شود. برای مثال بسیار دیده می شود که فرد ارائه دهنده اسلاید خود را با انبوهی از متن انباشه می کند و از هیچ گونه جلوه بصری خاصی در ارائه استفاده نمی نماید که در این حالت باید گفت که مخاطبین خود قادرند متن نوشته را به تنهایی بخوانند پس چرا باید آنها را با بازخوانی همان متون آزرد.

مرکز توسعه مهارت های آکادمیک ایده تیمی تخصصی را جهت طراحی، سناریونویسی، و آماده سازی فای های پاورپوینت تشکیل داده است که این افراد آمادگی دارند فایل های ارائه شما را به بهترین نحوه ممکن تهیه نمایند. مدرسان و اساتید آموزشی که تمایل دارند اسلایدهای آموزشی خود را بهینه نمایند و یا متون آموزشی خود را تبدیل به اسلاید نمایند می توانند با کارشناسان ما تماس گرفته و در کمترین زمان ممکن کار نهایی را تحویل گیرند.